Podnikatelské pojištění vám může poskytnout finanční ochranu, pokud se během vaší podnikatelské činnosti něco pokazí. Může pokrýt vše od lidí až po prostory a obvykle zahrnuje pojištění odpovědnosti za škodu, odpovědnosti zaměstnavatele a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu povolání. Může také zahrnovat krytí pro případ žaloby o náhradu škody, poškození vašich obchodních prostor a další.
Podnikatelské pojištění lze upravit tak, aby pokrylo specifické potřeby vašeho jedinečného podnikání. Ať už máte tým zaměstnanců nebo jste firma vy osobně, správné pojištění vám pomůže zajistit ochranu vás a vašeho živobytí.
Mám zájem o nabídkuPokud klient uklouzne a upadne ve vaší firmě nebo při práci náhodně něco poškodí, toto pojištění může pokrýt nároky a právní poplatky. Pojištění majetku kryje věci, které jsou pro vaše podnikání klíčové – počítače, stroje, zásoby a další vybavení.
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele musí mít sjednané každý zaměstnavatel, který uzavřel pracovněprávní vztah alespoň s jedním zaměstnancem. Toto pojištění chrání zaměstnavatele před uplatněním nároků zaměstnanců za škodu vzniklou při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.
Pojištění profesní odpovědnosti je určeno pro podnikatele, kteří v rámci své práce nabízejí znalosti, dovednosti nebo rady. Pokud by mohla vaše práce vést ke snížení prodejů klienta nebo poškození dobrého jména, může toto pojištění pomoci pokrýt náklady na právní poplatky a nároky.
Uzavření pojistky na přerušení provozu vám pokryje ztrátu tržeb a zisků během období, kdy nebudete moci fungovat kvůli nepředvídaným okolnostem, jako jsou povodně nebo požár.
Malým podnikům hrozí obrovské finanční ztráty, pokud se něco pokazí. Může se stát neočekávané – požár, krádež, uklouznutí, zakopnutí, pád – a výčet může pokračovat. Bez podnikatelského pojištění by byť jeden incident mohl být pro mnoho malých podnikatelů finančně zničující. Máte pojištění správně nastaveno? Chcete snížit firemní náklady?
Podnikatelské úvěry vám mohou pomoci s peněžním tokem a pomoci vám v těžkých časech tím, že nabízejí přístup k finančním prostředkům. Jiné půjčky vám mohou pomoci půjčit si na delší období – pokud například potřebujete zaplatit jednorázové obchodní výdaje nebo financovat plány expanze. Pokud hledáte podnikatelskou půjčku, je potřeba věnovat čas provedení nemalého průzkumu, protože v nabídce mnoha poskytovatelů jsou různé typy půjček.
Nejjednodušší způsob, jak porovnat všechny dostupné půjčky na jednom místě, je využít našich služeb.
Chci získat cenovou nabídku- Finotéka za vás srovná sazby všech bank na českém trhu
- Získáte konkrétní nabídku banky na méně než dvě minuty
- Celý proces až do čerpání hypotéky projdeme společně
Srovnání cenových nabídek od více bank je jednou z nejdůležitějších funkcí Finotéky pro každého žadatele o hypotéku. Když vybíráte hypotéku, je důležité myslet nejen na úrokovou sazbu, kterou vám banka nabízí, ale také na všechny ostatní podmínky úvěru. Nezapomeňte porovnat RPSN „Roční Procentní Sazbu Nákladů“, která zahrnuje mnoho dalších nákladů na hypotéku, které nejsou uvedeny v úrokové sazbě. Mějte na paměti, že některé instituce mohou mít nižší náklady na uzavření než jiné. Mezi poskytovateli úvěrů je vždy určitá variabilita jak v sazbách, tak v podmínkách, takže se ujistěte, že každé nabídce rozumíte a popřemýšlejte o tom, která bude nejlépe vyhovovat vaší situaci. Srovnání na Finotéce je obzvláště chytré, protože vám může pomoci získat speciální nabídku přímo na míru vaší životní situaci.
Vzhledem k tomu, že dům je obvykle největší koupí, kterou člověk za život udělá, hypotéka tak bývá největším dluhem domácnosti. Získání nejlepších možných podmínek může znamenat rozdíl stovek korun navíc ve vašem rozpočtu nebo desítek tisíc korun ve vaší kapse po dobu trvání hypotéky. Je důležité se na proces žádosti o hypotéku připravit, abyste si zajistili nejlepší sazbu a výši měsíčních splátek v souladu se svým rozpočtem. Pomůžeme vám.
Začněte tím, že zjistíte, kolik vy (a váš partner nebo spoludlužník, pokud existuje) vyděláváte každý měsíc. Zahrňte všechny zdroje příjmů, od alimentů a investičních zisků až po příjmy z pronájmu.
Dále uveďte odhadované náklady na bydlení. Zahrňte roční daň z nemovitosti, náklady na pojištění domácnosti, odhadovanou úrokovou sazbu hypotéky a podmínky úvěru (neboli dobu, po kterou chcete hypotéku splácet). Oblíbenou volbou je 30 let, ale někteří klienti volí i kratší dobu.
Nakonec si spočítejte své výdaje. To jsou všechny peníze, které měsíčně vydáte. Buďte přesní, protože výdaje hrají jednu z klíčových rolí v rozhodování, kolik si můžete půjčit.
- Zjistěte si své osobní scóre
- Splaťte všechny své dluhy
- Zrušte kontokorent
- Vytvořte si rozpočet a držte se ho
- Provádějte všechny platby včas a v plné výši
- Každý měsíc si odkládejte část výdělku stranou
- Druh úvěru
- Umístění nemovitosti
- Kolik si půjčujete
- Kolik máte naspořeno
- Bonita, tedy schopnost splácet
Rozdíl mezi RPSN a úrokovou sazbou je v tom, že RPSN (roční procentní sazba) je celková cena úvěru včetně úrokové sazby a všech poplatků. Úroková sazba je pouze výše úroku, který vám bude věřitel účtovat za úvěr, nezahrnuje žádné administrativní náklady. RPSN je přesnějším obrazem toho, kolik vás bude úvěr stát, a umožňuje vám porovnávat nabídky úvěrů s různými úrokovými sazbami a poplatky.